Hape menynë kryesore

Plavë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Plavë
Fshat
Vendndodhja
Plavë is located in Kosova
Plavë
Plavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 47″ Veri

20° 38′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto