Hape menynë kryesore

Zaplluxhë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Zaplluxhë
Fshat
Vendndodhja
Zaplluxhë is located in Kosova
Zaplluxhë
Zaplluxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1384 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 49″ Veri

20° 45′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto