Orqushë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Orqushë
Fshat
Vendndodhja
Orqushë is located in Kosova
Orqushë
Orqushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1135 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 32″ Veri

20° 35′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto