Kapra (Sharr)

fshat në Kosovë

Kaprë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Fshat është i vogël me afër 60 familje dhe gjendet në rajonin e Opojës në jug të Kosovës.

Kaprë
Fshat
Vendndodhja
Kaprë is located in Kosova
Kaprë
Kaprë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 10″ Veri

20° 41′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto