Kërsteci (Sharr)

fshat të Kosovë

Kërstec është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Kërstec
Fshat
Vendndodhja
Kërstec is located in Kosova
Kërstec
Kërstec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 11″ Veri

20° 36′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto