Rrencë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Rrencë
Fshat
Vendndodhja
Rrencë is located in Kosova
Rrencë
Rrencë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 25″ Veri

20° 39′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto