Hape menynë kryesore

Zgatar është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Fshati njihet një ndër fshatrat me të vjetër të Opojës.

Zgatar
Fshat
Vendndodhja
Zgatar is located in Kosova
Zgatar
Zgatar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 45″ Veri

20° 42′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto