Mlikë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Mlikë
Fshat
Vendndodhja
Mlikë is located in Kosova
Mlikë
Mlikë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1129 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 1′ 46″ Veri

20° 38′ 42″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto