Blaç është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Blaç
Fshat
Vendndodhja
Blaç is located in Kosova
Blaç
Blaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 27″ Veri

20° 44′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto