Rapçë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Rapçë
Fshat
Vendndodhja
Rapçë is located in Kosova
Rapçë
Rapçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1049 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 18″ Veri

20° 37′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto