Hape menynë kryesore

Bellobrad është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gostil.

Bellobrad
Gostil
Fshat
Vendndodhja
Bellobrad is located in Kosova
Bellobrad
Bellobrad
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1051 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 6″ Veri

20° 40′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto