Leshtani (Sharr)

fshat në Kosovë

Leshtan është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Leshtan
Fshat
Vendndodhja
Leshtan is located in Kosova
Leshtan
Leshtan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 39″ Veri

20° 41′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto