Vrajaka

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Vranjaku)

Vrajakë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Frajakë.

Vrajakë
Frajakë
Fshat
Vendndodhja
Vrajakë is located in Kosova
Vrajakë
Vrajakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 56″ Veri

20° 34′ 26″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto