Restelica

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Restelicë)

Restelicë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Restelicë
Fshat
Vendndodhja
Restelicë is located in Kosova
Restelicë
Restelicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 41° 56′ 40″ Veri

20° 40′ 5″ Lindje

Restelicë

Lidhje të jashtmeRedakto