Përdoruesi diskutim:Tëfcí/Arkivi

Latest comment: 4 vjet më parë by Klein Muçi in topic Ambasadat
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Tëfcí/Arkivi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kampionati Evropian i Futbollit 2012 kualifikimet Redakto

Hallo Tfts, ein herzliches Willkommen in der albanischen Wikipedia. Ich hab bemerkt das du den Artikel Kampionati Evropian i Futbollit 2012 kualifikimet erstellt hast, es wäre nett wenn du noch einige zusätzliche Informationen hinzufügen oder vom deutschen artikel übersetzten würdest. Würde dir auch bei der Arbeit helfen. Një punë të mbarë. --Mikullovci 4 Shtator 2010 19:48 (CEST)

Artikuj pa permbajtje Redakto

Pershendetje Tfts

Në wikipedia nuk eshte me rendesi se sa artikuj po krijon por me shume me rendesi eshte se sa permbajtje dhe cfar cilesie kane ato artikuj. Artikujt e krijuar nga ju jane te gjith te cilsise se dobet, nuk dua te them te gjith por keto jane :Spinalonga,Psira,Koufonisi, Kreta, Gavdopoula, Gavdos, Dia (Ishull), Chrissi, Spetses, Salamis (Ishull), Poros (Ishull), Methana (Gadishull), Hydra (Ishull), Angistri, Aigina (Ishull), Ios, Gyáros, Folegandros, Delos, Antimilos, Saliagos, Antiparos, Andros, Anafi, Amorgos, Mathraki, Erikoussa , Othoni, Zakynthos, Skorpios, Paxos, Oxeia, Meganisi, Lefkada, Kythira, Pondikonisi, Kephalonia, Kastos, Kalamos, Ithaka, Antipaxos, Antikythira, Thassos, Samothrake, Limnos, Amouliani, Agios Efstratios, Thymena, Samos, Psara, Lesbos, Inousses, Ikaria, Fourni, Chios .

Keto artikuj nuk do ti gris por do ja shtoj stampen e, sigurise se cilesise dhe arsyet do jene : Pa referenca, Pa kategori, Pa lidhje interwiki, Nuk ka strukture te mirë, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme. Jep me shume informacione per ishujt nese ke mundesi. Pune te mbare --Liridon 7 Shtator 2010 16:59 (CEST)

Wikilajm Redakto

Pershendetje! Ju lutem redaktuesve te Wikipedia-s te kontribujone sado pak tek test-projekti Wikinews Shqip ne menyre qe te krijohet. Per momentin ka vetem 2 redaktues por per tu krijuar duhet te kete me shume.

Nuk ku forme. Eshte skede krijuar me nje programin quhet paint.net. Qfare teksti ju deshironi, qe une mund te krijoj per ju. --Mikullovci 25 Nëntor 2010 21:52 (CET)

E dua tekstin "Gëzuar Festën e Flamurit" për Stampën:Festa e Flamurit që e do ta prezantoja pasnesër në faqen kryesore. --Tfts 26 Nëntor 2010 21:38 (CET)
Në rregul kështu? --Mikullovci 26 Nëntor 2010 22:36 (CET)
Po, faleminderit shumë.--Tfts 27 Nëntor 2010 12:47 (CET)

Pershendetje Redakto

 

Tani je nje reviewer. Per me shume informacion shih Wikipedia:Kuvendi (seksionin Vandalism on sq.wikipedia ose Flagged Revisions). Për pyetje rreth privilegjëve të reja më pyet pa nguxim. Perdori me ndergjeshmeri keto privilegje. Nje pune te mbarre. --Mikullovci 28 Nëntor 2010 13:18 (CET)

Faleminderit për besimin tek mua.--Tfts 28 Nëntor 2010 13:28 (CET)

Hi im not good at the albanian language even though i find it very beautiful. But I was wondering if you just quickly could check out the Aferdita Dreshaj she is a popular albanian singer and model and translate if from english to beautiful albanian?. Thanks.--90.225.122.124 23 Dhjetor 2010 00:23 (CET)

Artikulli Britania e Madhe ka tekstin për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës !

Nuk nevoje dy herë të thënat.

--AXRL 24 Dhjetor 2010 20:09 (CET)

Për mu s'duket shumë mirë kështu. Kur është faqja veç mund të shkruajm më detajuar mbi këtë temë. --Tfts 27 Dhjetor 2010 21:09 (CET)

gezuar Redakto

TE LUMTE DHE GEZUAR VITIN E RI !--79.106.109.83 31 Dhjetor 2010 17:13 (CET)

Shqipëria Redakto

Pershendetje, ky veprim ne artikull Shqiperia nuk eshte e nevojshme. Sepse ngjyra nen skedave eshte shume e ndritshme, qe nuk mund te lexohet fare. Riktheje ndryshimin te lutem. Faleminderit dhe nje pune te mbarre --Mikullovci 15 Janar 2011 19:30 (CET)

Ok,s'ka problem. --Tfts 15 Janar 2011 19:34 (CET)

Tjeta,

Ju s'keni pse kambngulni, s'asht pune urgjence, por fjalesh mbi qytetin. E per at qytet jane shkrue. S'e kuptoni nqs s'e keni thith ajrin e Shkodres. Pune t'mbare. Me respekt --S. Saiti 23 Janar 2011 15:19 (CET)

SistemiPeriodik Redakto

Pershendetje, e kame nje ide per nje infoboks te ri. Duhet te krijohet nje stamp si te gjermanet, keto stampa qe perdoren ketu jane te mire por jo te plota, shih Wasserstoff. --Mikullovci 8 Shkurt 2011 17:22 (CET)

Shih dhe kete.Mikullovci 8 Shkurt 2011 17:37 (CET)

Në cilën trajtë (shquar/pashquar) duhet të shkruajë artikullin ? Redakto

Shih Wikipedia:Çfarë është një artikull#Në cilën trajtë (shquar/pashquar) duhet të shkruajë artikullin

Përgjigje : Në trajtën e shquar në numrin njëjës.

-- AXRL 16 Shkurt 2011 17:46

Qarqet e Shqiperise Redakto

Tung Tfts nje artikull si Qarqet e Shqiperise ekziston, shih Njësitë administrative të Shqipërisë. --85.180.201.240 21 Shkurt 2011 16:02 (CET)

S'ka gale --Tfts 21 Shkurt 2011 16:11 (CET)

Pershendetje Tfts, me pelqen shume stampa e re, veq vazhdo. Nje pune te mbarre --Mikullovci 23 Shkurt 2011 16:56 (CET)

Faleminderit. --Tfts 24 Shkurt 2011 15:12 (CET)

Could you please review my edits as stable? Like The Fox and the Hound, Bambi, Borëbardha dhe shtatë xhuxhat (film 1937), and Charlotte's Web (film 1973) for example. And everything else (except Kalis sasiore cikli which I tagged for deletion; do even delete-tagged articles get reviewed?) Thanks. බම්බි 22 Mars 2011 21:29 (CET)

Bashkia dhe qyteti, dy koncepte krejt të ndryshme Redakto

Përshëndetje Tfts,

Po kërkoja artikullin Bashkia Berat dhe fatkeqësisht ai artikull ishte fshirë nga ju dhe të transferonte tek Berati. Bashkia Berat dhe Berati jane dy koncepte krejt të ndryshme. Bashkia është njësi administrative që krijohet nga organet qeverisëse dhe që mund të përfshijë nje qytet të vetëm ose një qytet dhe disa fshatra. Qyteti dhe fshatrat janë vendbanime të një numri të caktuar njerëzish dhe përbëhen nga njerëzit, pronat e tyre territori etj. Bashkia administron qytetin dhe fshatrat që ka në varësi. Historia e qytetit mund të jetë 100 vjeçare ose mijëvjeçare ndërsa ajo e bashkisë mund të jetë vetëm 50 vjeçare. Prandaj unë mendoj që transferimi i artikullit Bashkia Berat tek Berati është një gabim dhe duhet korrigjuar.

Me respekt --Lerriklo 23 Prill 2011 18:53 (CEST)

List nga fshatrat Redakto

A ke nje list nga fshatrat te Shqiperis, se ne duam me hap artikullin Villages of Albania ne wikipedia anglisht --Vinie007 26 prill 2011 16:32 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Jo, një listë e plotë nuk ekziston në Wikipedia. Emrat e fshatrave të Shqipërisë janë shpërndarë nëpër çdo Komunë e Shqipërisë ose shiko Kategoria:Fshatra në Shqipëri për 615 faqet mbi fshatrat që ekzistojnë në Wikipedia. Kështu që do t'i kërkojmë emrat në Internet. Këtu ka një web-sajt ku i gjen të gjitha fshatrat e Qarkut të Elbasanit. --Tfts 26 prill 2011 17:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Kind letter of request of translation for [...] Redakto

Dear Colleague, Friend,

I write you from Calabria and with the Heart from Venezuela, to wish you a serene week, pacific and flood of successes. Besides this I have seen that you are in various projects of translation in Albanian, I wondered me if you would be prepared to collaborate with me, for translations from the English in Albanian, on the theme Venezuela. they also go very well me stubs of corrections, if you want then me I will translate you Article of your liking in Italian and dialects you launch, and also in Spaniard and sundry variations, then my Friend and Collaborator Marrovi, is a conversant of native-American languages, said this hoping in one positive answer of yours I thank in the name of also in advance you for true heart Marrovi. thanks for everything--Lodewijk Vadacchino 11 maj 2011 22:32 (CEST)Reply[përgjigjuni]

ps. sorry my bad english..this is a simple gift for you, a paisage of my Mérida :)--Lodewijk Vadacchino 11 maj 2011 22:35 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Dizajn te ri per wikipedine Redakto

Pershendetje Tfts a mund ta hapesh ti ne Wikipedia:Kuvendi nje konkurs per nje dizajn te ri te Faqjes kryesore ku munden te presentohen idet e perdoruesve. Cdo perdorues do te krijoj nje propozim (paraoamje) deri 10 qershor ne faqen e vet. Tani do te mledhen ato per votim per dizajnin me te mire. --Mikullovci 29 maj 2011 14:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Është ide shumë e mirë, por më duket nuk do të ketë shumë sukses, sepse mendoj së jemi pak: ti, Euriditi dhe unë që mund të krijojm stampat dhe faqet të till. --Tfts · diskuto 31 maj 2011 16:03 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Pa marre parasysh sa perdorues jemi qe kane pervoje me stampa. Do ta hapim nje konkurs, ndoshta lajmerohen do perdorues tjer nga wikipedia anglese. --Mikullovci 31 maj 2011 16:38 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Me e ndryshuar dukjen ose dizajnin e faqes kryesore është një ide e mirë edhe këtë ndryshim do ta bëjm bashkë, do të futim idetë tona dhe jo idetë që ka vetëm një përdorues ose idetëvjedhura nga wikipediat të tjerë. Për mendimin tim nuk do të konkurrojm, ne do të bashkëpunojm. --Tfts · diskuto 31 maj 2011 17:17 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Ne rregul. --Mikullovci 31 maj 2011 17:49 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tfts a mund ta hepsh tani nje faqe ku mund te punojm per Dizajnin e ri, te lutem? --Mikullovci 4 qershor 2011 19:01 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Dakord, po ku ta krijojm? --Tfts · diskuto 4 qershor 2011 19:11 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Do te punoim ketu, vetem lajmrohe Përdoruesi:Euriditi te punojm bashk. --Mikullovci 4 qershor 2011 20:20 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Votimi Redakto

Pershendetje Tfts

Nuk e kuptoj per se duhet te votoj, a nese e kandidon veten per administrator ateher duhet ketu. --Liridon 12 qershor 2011 17:25 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Sepse atje ku e ke lidhur me link ti, atje eshte arkiva, dhe duhete ta fshij.--Liridon 12 qershor 2011 17:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Faleminderit që me informove. E rregullova tani. --Tfts · diskuto 12 qershor 2011 17:32 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Ju lutem votoni këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 17:59 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Stampa:Qytet në Shqipëri Redakto

Përshendetje Tfts,

Kam punuar nje variant te stampes {{Qytet në Shqipëri}} tek {{Qytet në Shqipëri/Livadhi}}. Shikoje njehere dhe me thuaj nese ka nevoje per rregullime te tjera. Euriditi 12 qershor 2011 20:33 (CEST)Reply[përgjigjuni]

E përkryer. Tani mund ta integrosh në Stampën:Qytet në shqipëri, të lutem. --Tfts · diskuto 12 qershor 2011 22:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]
U bë - Euriditi 13 qershor 2011 15:58 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pershendetje Redakto

A mund te me shpjegoni si te shqyrtoj nje apo ta kontrolloj nje editim? --Pedanti 15 qershor 2011 15:37 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Pyeti Mikullovcin ose Liridonin për të drejtat e reviewer-it, ata mund vendosin që ti të bëhesh Reviewer. --Tfts · (diskuto) 15 qershor 2011 16:29 (CEST)Reply[përgjigjuni]

{ PAGENAME } Redakto

Ju jeni duke e bërë të madhe redaktimet për artikuj, por ju jeni duke shtuar Stampa {PAGENAME} për çdo modifikoni, dhe nuk mund të jetë e dobishme për artikuj. Thecheesykid (Diskutim) 15 qershor 2011 21:41 (CEST)Reply[përgjigjuni]

E kam shtuar ke çdo bashki dhe ke çdo komunë këtë: {{{{PAGENAME}}}}, sepse desha me krijuar një stampë cila përfshinë njësin vendore e komunës/bashkisë. --Tfts · (diskuto) 15 qershor 2011 21:48 (CEST)Reply[përgjigjuni]

{{Provincë}} Redakto

Përshëndetje Tfts,

I kam shtuar stampës {{Provincë}} edhe opsionin e Autotekstit. Mjafon qe tek Autoteksti te shenosh po dhe te dhenat e tabeles do te interpretohen si tekst. Kete tekst kopjoje dhe hidhe ne artikull. Euriditi 1 korrik 2011 18:33 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje Euriditi, ne do të përfitojm mirë nga ky sistem dhe na e lehtëson punën. A e ke shpikur ti këtë opsionin? --Tfts · (diskuto) 1 korrik 2011 22:36 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Megjithëse, me sa di unë jam i pari që e kam përdorur nuk mendoj se e kam shpikur unë. Duhet të ketë patur edhe të tjerë para meje që e kanë përdorur. Eshtë thjesht një opsion ndihmës që shpresoj të hyjë në punë në këtë wiki. Euriditi 2 korrik 2011 16:37 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Urime! Tani ke te drejta sysop (admin). Per çdo pyetje rreth muncive te reja me pyet mua pa ezitim (ose nje nga Wikipedia:Administruesit#Lista_e_administruesve). Te fala. —  eagleal  1 korrik 2011 23:04 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Falemderit. --Detari/Tfts · (Diskutimi) 1 korrik 2011 23:11 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Harta OSM Redakto

Përshëndetje Tfts,

Do të doja të të flisja mbi mundësinë e shtimit të opsionit të hartës OSM edhe në Wikipedian Shqiptare. Si fillim shiko njëherë një artikull çfarëdo në wikipedinë italiane ose franceze. Lart në anën e djathtë shfaqet së bashku edhe me koordinatat edhe opsioni (Mappa) ose (carte). Po ta hapësh do të shaqet një dritare e re me hartën e lokacionit në fjalë.

Këtë opsion mund ta shtojmë edhe në Wikipedian shqiptare. Mjafton që dokumentat vector.js dhe vector.css tu shtohen respektivisht dokumentave Mediawiki:common.js dhe Mediawiki:common.css. Veç kësaj duhet importuar dhe përkthyer edhe dokumenti MediaWiki:Gadget-MoveResizeAbsolute.js (në rastin tonë nga wikipedia italiane) përmes opsionit Special:Import. Pjesët që duhen përkthyer janë këto.

Provoje njëherë hartën OSM në llogarinë tënde. Nuk e di çfarë duhet bërë në këtë rast, lajmërim në kuvënd apo diçka tjetër. Si fillim thashë ta diskutoj me ty.Euriditi 15 korrik 2011 19:06 (CEST)Reply[përgjigjuni]

OSM-ja është gjë e mirë për wikipediën shqiptare. Do të pyesësh njërin nga Burokratët për të drejtat e Importuesit. -- 16 korrik 2011 02:43 (CEST)

Vendim Redakto

  Për përpjekjet tuaja dhe kontributet. Falë. Thecheesykid (Diskutim) 23 korrik 2011 19:51 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Propozimi Redakto

Pershendetje Tfts

Ti je duke e propozuar Perdoruesi:Euriditi per admin, dhe duhet ta shtojsh tek 2.3 Kandidatura të sponsorizuara, pasi aty ku e ke shtuar ti eshte per ato kandidate qe propozojne vetveten.--Liridon 26 korrik 2011 18:15 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Me fal u gabova. Flm që ma ke thënë. -- Tfts · (Diskutim) 26 korrik 2011 19:36 (CEST)Reply[përgjigjuni]


po te shkruaj ketu Tfts, sepse nuk arrij dot te te shkruaj sms private... me ke bllokuar & nuk arrij dot te rregulloj faqet, te hap faqe te reja per personazhet ose te rregulloj fjalite e perkthyera keq nga google translate... me cfare motivi me ke bllokuar qe te mos bej redaktime?? Alona

Vandalism Redakto

Hi Tfts, just to let you know that Kaltrina Selimi is blanked again. Please consider protection or block =D Cheers --Bencmq 1 gusht 2011 10:43 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Stampa:Kryesor Redakto

Pershendetje tfts

Tek Stampa:Kryesor, keni bere disa ndyshime ti dhe euriditi, mirepo nuk duket mire hapesira perfundi stampes, nese ke kohe rregulloje.--Liridon 7 gusht 2011 12:53 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tungjatejeta Liridon, si te duket (Stampa:Kryesor) tani? Une u gabova tek nje numer, ne vende se gjeresia e kufise se poshtme e stampes dot ishte: 0.7em, une e ndryshova padashme gjeresine tek 7em. -- Tfts · (Diskutim) 11 gusht 2011 17:54 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Faqja kryesore Redakto

Përshëndetje Tfts,

Po shikoja Wikipedian me shfletuesin Opera dhe tek faqja kryesore shiritn e projekteve motra e nxjer me sfond te zi. Hidhi një sy njëherë. Nuk e di në e ka gabimin shfletuesi apo kodi. --Euriditi 10 gusht 2011 10:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

 
Une i bera disa ndryshime, me duket se tani nuk eshte me fondi i zi. -- Tfts · (Diskutim) 10 gusht 2011 13:21 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Pse e heqe versionin tende ketu? Ka ndonje votim? --Mikullovci 31 gusht 2011 21:06 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Rajonet e Kosoves Redakto

Tung! Shumica e artikujve ne shqip mbi qytetet e Kosoves, ne gjuhe te tjera te cojne tek Rajonet e Kosoves (Districts of Kosovo)! Psh: http://sq.wikipedia.org/wiki/Ferizaji permban nje artikull ne gjuhen angleze qe te con tek http://en.wikipedia.org/wiki/District_of_Uro%C5%A1evac dhe jo tek http://en.wikipedia.org/wiki/Uro%C5%A1evac

A perdor Qeveria e R. se Kosoves fjalen "Rajon" apo "Qark" per Rajonet e Kosoves? Une kam gjetur dokumentin mbi targat qe i cileson rajonet si "Rajone" dhe jo "Qarqe". Gjithashtu, ne ate dokument, ato jane cilesuar ne serbisht "Region" dhe jo "Okrug".

Falemnderit Shikuesi3 11 gusht 2011 17:02 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tungjatejeta "Shikues", (interwiki-link)-ët janë futur gabimisht nga Bot-ët (jo nga përdoruesit e wikipedias) dhe këtë problem do e rregulloj. Qeveria e Kosovës i quan njësitë e Kosovës "Rajon", kështu e quhen edhe UNMIK-u. Qeveria e Serbise i quan njësitë: "okrug" d.m.th. : "Qark". -- Tfts · (Diskutim) 11 gusht 2011 17:21 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Tani eshte e qarte. Flm dhe klm.Shikuesi3 11 gusht 2011 17:29 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Kunder Shqiperia e madhe Redakto

e para punes nuk ka te madhe apo te vogel. e dyta eshte nje koncpet qe erdhi bashke me fashizmin qe humbi e treta do te na e zene per nacionalizem te madh e katerta sikur por perdoret termi shqiperia natyrale e madhe apo e vogel eshte dicka e krahasueshme--Papa-Zhuli 12 gusht 2011 18:55 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Delete image Redakto

May you delete Skeda:IMG 5522.JPG as no source, no licence and a possible copyvio. Ebe123 9 shtator 2011 22:45 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Delete Redakto

Please delete Skeda:File-7599191 185556944838627 514123 4595231 n.jpg since there is no licence. Ebe123 18 shtator 2011 13:25 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Block Redakto

Could you please block this vandal? Ruy Pugliesi 18 shtator 2011 23:11 (CEST)Reply[përgjigjuni]

LDK Redakto

Shiqoje tekstin dhe mos e kthe vandalizmin në faqen e LDK-së Ulisi 25 shtator 2011 03:03 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Kontrolli i redaktimeve?!... Diktat apo?!... Redakto

I nderuar Tfts,

Po më habit fakti se si shumë artikuj, në emër të gjoja kontrollit nga nga "specialistë" të wikit, mbahen në gjendjen fillestare edhe prej vetë krijuesve të tyre, autorë me përvojë, si në rastin tim me disa redaktime të fundit. Kjo më duket e habitshme se nuk e bëjnë as administratorët e wiki.en, ku unë krijoj dhe redaktoj shumë artikuj. Si mund të pasurohen artikujt-biografi, fjala vjen, kur protagonistët e tyre ndryshojnë, pasurojnë CV e tyre, me tituj e veprimtari të shumta, të cilat nuk mund të pasqyrohen apo t'u shtohen artikujve ekzistues për faktin se dikush ka vendosur t'i mbajë nën kontroll, duke i lënë kështu cung e primitivë si kohë më parë në zanafillë? Ky veprim më duket sa naiv dhe diktativ, sepse pengon hapur evolimin e faqeve. Një bashkëpunëtor, po qe se nuk e pa punën e vet të pasqyruar në ndryshimet e një artikulli, përse duhet të vazhdojë të marrë rreze kompjuteri herë të tjera? Pra, diktati i "kontrollorëve" nuk bën gjë tjetër, por i largon bashkëpunëtorët, në emër të frikës së dikujt nga vandalizmat nëpër faqe. Dihet se ka shumë mjete për t'i grisur pasaktësitë dhe për t'i shmangur vandalizmat. Dhe mund të lihen të lirë redaktorët, të vjetër a të rinj të redaktojnë larg diktatit kufizues e frenues. Ndryshe ia pafshin hajrin wikit në gjendjen ekzistuese pseudoburokratët e saj... Po qe se e kam gabim më thoni, ose eja të debatojmë për të mirë. Të zgjodha ty, vetëm për faktin se ke kontrolluar disa ndryshime të miat dhe ende nuk po ua shoh dritën...

Me respekt

Përdoruesi:Xanxari

Ne fakt as une nuk e kuptoj kete. Sqwiki mund te jete me e pasur nese i japim nje cike me shume dore kontribuesve te lire. Sportishqiptar 19 nëntor 2011 13:13 (CET)Reply[përgjigjuni]

Politika ne Tirane Redakto

Përshendetje, nuk kuptoj arsyen sepse e hoqe redaktimin tim tek faqja Tirana. Partia udhëheqse ne Tiranë është PD jo PS sepse Kryetari i bashkise nuk është më Edi Rama dhe në këshillin bashkiak PD ka shumicën. —SHQIPËRI TË DUA 6 tetor 2011 15:25 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshendetje Arens, ky burimi zyrtar tregon të dhënat për keshillin bashkiak. PS-ja mori afro 100 000 vota, ndersa PD-ja mori 72 000 vota për këshillin, d.m.th. shumica e votave janë dhënë PS-së. -- Tfts · (Diskutim) 6 tetor 2011 15:36 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Miku im atë hollësi e di unë por fakti është fakt PD kryeson me 28 anëtar ndaj 27 anëtarëve të PS. Ka si kryetarin e këshillit si nën kryetarin e saj. Për më shumë po të paraqes aktin e betimit dhe të zgjedhjes së drejtimit të këshillit të bashkisë. http://www.youtube.com/watch?v=UNIP8KbnuxoSHQIPËRI TË DUA 6 tetor 2011 15:56 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Dakord, e bëra standart ktë gjë që e sfaq atë partinë me shumicën e votave. Nuk e disha që këshilltaret zgjedhen. -- Tfts · (Diskutim) 6 tetor 2011 16:16 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Si mund ti përdor stampat e tua Redakto

Përshëndetje, komplimenta për punën e stampave. Dua të të pyes si mund ti përdor stampat per kategori të ndryshme njerzish? Ku mund ti gjej? Gjithë të mirat. --SHQIPËRI TË DUA 7 tetor 2011 16:39 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje, Arens. Deri tani kam bëre vetëm këto stampat për njerëzish, por kanë akoma nëvojë për zhvillim:

Mund i përdorësh duke futur të dhënat në anën e dhjathtë të shenjës së barazimit, siç është shpjeguar këtu. Unë i krijova kryesisht për shkrimtarë, gezetarë, etj. shqiptarë, pra unë përdor këto kategoritë: Kategoria:Shqiptarë. -- Tfts · (Diskutim) 7 tetor 2011 17:25 (CEST)Reply[përgjigjuni]


- Bukur i ke bërë. Provova ta bëj një por me doli me një difekt. http://sq.wikipedia.org/wiki/Zaho_Balil hidhi një sy kur të mundësh. Ah edhe një kërkese se ti je admin, amon shife cik ate kristo sofrioni se ngeli duke hap faqe me emrin e tij. Un ja gris ai i hap. --SHQIPËRI TË DUA 7 tetor 2011 17:35 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Sg.wiki Redakto

Hi, I come from Italy, and I'm originary of Apulja, so I can speak tarantino (roa-tara); about the Sango I know only some basic sentences, but however I try to give a hand to the project who needs it. --Reder 13 tetor 2011 19:49 (CEST)Reply[përgjigjuni]

...And now we have your logo... Great job bugzilla! --Reder 15 tetor 2011 12:16 (CEST)Reply[përgjigjuni]
 

Rexhin Redakto

E ka Rexhin nuk shquhet te behet Rexhini dhe ne dokumenta dhe ne tabelen e mirseardhjes se fshatit nuk shquhet, mbetet Rexhin. —Arensi 5 nëntor 2011 20:53 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pershendetje Redakto

C'kemi si je? Vetem une e ti jemi online. Une po i ve referenca gjithe komunave te Shqiperise nga Shoqata e komunave. Mbarova me Fierin e do bej 11 qarqet e tjera. Ti ke bere pune shume te bukur.Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:01 (CET)Reply[përgjigjuni]

E kam pare punen tende qe ke bere, vazhdo kshtu. Por mund ta veshe titullin "Burimet" mbi titullin "Shih edhe", sepse burimet skane lidhje me stampen qe ndodhet me poshte. -- Tfts · (Diskutim) 8 nëntor 2011 17:12 (CET)Reply[përgjigjuni]
E mendova, po thashe qe "Shih edhe" eshte zakonisht per artikuj te tjere, jo per Stampen (template). Megjithate per vendbanime "Shih edhe" s'ka per c'te jete tjeter vecse per stampen. Do qe te kthehem mbrapsht e te korigjoj gjithe ato qe kam bere? Une e bej s'e kam problem. Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:16 (CET)Reply[përgjigjuni]
Si te dush, por me duket si shumë punë. -- Tfts · (Diskutim) 8 nëntor 2011 17:19 (CET)Reply[përgjigjuni]
Po i bej, le te jemi konsistente. 300 komuna ka gjithsej Shqiperia, le t'i bejme sagllam, :-).Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:26 (CET)Reply[përgjigjuni]
E nigjoj fjalen sagllam per heren te pare ne jeten time. Nga ku vjen ti mo? krahina? -- Tfts · (Diskutim) 8 nëntor 2011 17:34 (CET)Reply[përgjigjuni]
Jam tironc dhe tifoz i Tirones.Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:36 (CET)Reply[përgjigjuni]
Qenke tirons i vjeter athere ;) -- Tfts · (Diskutim) 8 nëntor 2011 17:37 (CET)Reply[përgjigjuni]
Hehe, ok i korigjova te gjitha.Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:46 (CET) Dhe... faleminderit qe me dhe statusin e redaktorit. Sportishqiptar 8 nëntor 2011 17:51 (CET)Reply[përgjigjuni]
Po habitem se Shoqata e komunave nuk ka Komuna Kaçinar dhe Komuna Orosh. Jane te pavarur nga shoqata keta, apo mu qerruan syte mua? Sportishqiptar 8 nëntor 2011 18:13 (CET)Reply[përgjigjuni]
Vura referenca per komunat e gjysmes se qarqeve (berat, diber, durres, elbasan, fier dhe lezhe), me kane ngelur 6 qarqet e tjera. Cdo reference te con ekzaktesisht te komuna ne fjale, keshtu qe, qe atje mund te permiresojme disa stampa per vendbanimet brenda komunes (pashe qe nje pjese te mire te stampave te komunes ti i kishe bere). Shihemi. Sportishqiptar 8 nëntor 2011 20:08 (CET)Reply[përgjigjuni]
Ok, i mbarova. Gjithe komunat e Shqiperise kane referenca tani, hapi tjeter eshte te bejme gjithe fshatrat dhe t'u veme nga nje reference. Me bashkite jemi nje cike mbrapa (s'kane referenca), po si thoshte Mao Ce Duni "Fshati e rrethon qytetin" e si rrjedhoje, ka me shume rendesi, :-).Sportishqiptar 9 nëntor 2011 00:54 (CET)Reply[përgjigjuni]

┌─────────────────────────────────┘

Shiko, kjo faqe interneti nuk është shumë e sakte (p.sh. gërmat e fshatit të fundit nuk shfaqen, nuk përdoren ë dhe ç). Prandaj unë përdora edhe kto burime këtu: [1] dhe [2] (lartë majtas do ta veshe ke opcioni "Mapink"). -- Tfts · (Diskutim) 9 nëntor 2011 16:59 (CET)Reply[përgjigjuni]

Faleminderit, dhe ... serish... ti ke bere pune shume te paster. Po te lutem me kthe nje pergjigje ne kuvend per emrat e pervecem te vendbanimeve shqiptare. Duhet konsensus aty dhe une mund ta kem gabim, por dua qe ta vazhdojme ate bisede ne kuvend ku mund te terheqim edhe anetare te tjere ne diskutim. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 19:59 (CET)Reply[përgjigjuni]

Sot punove mire ! Redakto

te lumtë!

Emri i Wikipedias Redakto

Të lutem, ktheje emrin "Wikipedia" në faqen kryesore. Diskutimi në kuvend nuk mund të mbyllet kur janë votat gati të barabarta (momentalisht janë 5 me 5). Duhet ende kohë për të vendosur. --Λeternus 16 nëntor 2011 21:14 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ka skaduar afati i votimit persa i perket ndryshimit tjeter tek wikipedia, e Lire apo e lire.Ndaj mendoj duhet mbyllur --Arensi 16 nëntor 2011 21:27 (CET)Reply[përgjigjuni]
Përdoruesit IH dhe Flokarti kane votuar pas afatit prej 15 diteve. Votat e tyre nuk numerohen. -- Tfts · (Diskutim) 17 nëntor 2011 16:13 (CET)Reply[përgjigjuni]
Votimi nuk mbyllet as pas 15 ditëve nëse votat janë pothuajse të barabarta. 15 ditëshi është rregull e pashkruar dhe e caktuar për të përshpejtuar rastet ku votimi është i qartë (p.sh. 7 me 2). Ti nuk ke faj, metëvërtetë këto rregulla nuk janë të definuara mirë në Wikipedian shqipe. Mirëpo votimi duhet të mbetet i hapur së paku edhe 10 ditë të tjera. --Λeternus 17 nëntor 2011 16:43 (CET)Reply[përgjigjuni]
Pergezime per kthimin e emrit ne "Uikipedia". Votimi mund te behet serish, po pervec votes duhet te llogaritet edhe argumenti qe sillet. Disa anetare sjellin logjiken e gjuheve te huaja e cila eshte e paaplikueshme per shqipen. Ne gjuhe te huaja nje shkronje mund te shqiptohet ne menyra te ndryshme, ne shqipe kjo nuk eshte e mundur. Eshte tipike e gjuheve te shkruara relativisht vone, si shqipja, qe e kane me te kollajte barazimin shkronje-foneme. Ne s'kemi shkronjen W pra edhe fonemen nuk e kemi. E meqe per perkthimet nga gjuhet e huaja drejtimi eshte foneme-shkronje atehere i bie qe Wikipedia te shqiptohet e pra edhe te shkruhet Uikipedia. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 19:56 (CET)Reply[përgjigjuni]
Desha te them edhe nje gje tjeter. Secili nga ne mund te kete teka te ndryshme sesi te shkruhet apo lexohet shqipja. Po eshte mire te kujtojme qe per alfabetin e shqipes jane vrare shume veta ne rilindjen kombetare. Nuk dua te jem patetik, po kombi yne mezi e ka pjelle ate alfabet ne 1908. Kurse Kongresi i Drejtshkrimit ka dashur 25 vjet pune. Le te mos i hedhim ne plehra. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 20:31 (CET)Reply[përgjigjuni]
Aeternus pranoje tani që u zgjodh Uikipedia, as mu nuk me pelqen por e pranoj.-- Tfts · (Diskutim) 17 nëntor 2011 20:46 (CET)Reply[përgjigjuni]
As mua s'me pelqen. Problemi eshte qe Kongresi i Drejtshkrimit e beri kete rregull me teper i shtyre nga ksenofobia e regjimit komunist te asaj kohe, sesa nga nje logjike e mire. Rregulli krijon probleme te panevojshme, po kontradikta e tij duhet te beje qe Instituti i Gjuhesise t'i beje nje revizion. Problemi eshte qe s'ka tani per tani shkencetare shqiptare qe te marrin iniciativa te tilla, pasi nga "lart" nuk vijne me direktiva. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 21:01 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tfts, edhe po të ishte 15 ditëshi valid në mënyrë strikte, pas një hetimi vura re se Flokarti ka votuar në ditën e 15-të, ora 22:25, vetëm 1 orë pas mbylljes së votimit nga ti. Votimi ishte dashur të mbyllej në orën 00:00, e jo në ora 21:16. Prandaj mbyllja e votimit është invalid. Plus, votat deri në orën 00:00 kanë qenë të barabarta, kështu që votimit i duhet domosdoshmërisht t'i shtyhet afati i mbylljes për më shumë ditë. --Λeternus 17 nëntor 2011 22:22 (CET)Reply[përgjigjuni]

Une kam votuar per Uikipedia por mendoj qe votimi duhet te zgjase me shume se eshte nje votim shume i rendesishem dhe duhet te marrin pjese me shume perdorues. Kisha dhe nje pyetje: Nese emri do te ndryshohej ne Uikipedia, projekt-faqet si p.sh Wikipedia:Kuvendi, do te zhvendosen automatikisht apo duhet te zhvendosen nga perdoruesit? --Olsi (diskuto) 17 nëntor 2011 22:33 (CET)Reply[përgjigjuni]
Une jam dakord qe te rihapet votimi, dhe te rrije edhe nje muaj i hapur, por Tfts duhet te marri nje vendim qe te bazohet jo aq ne sasine e votave, po ne cilesine e argumentave te dhene. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 23:13 (CET)Reply[përgjigjuni]
Po mire çfare mund them, jam dakord ta rihapim votimin. Por sa do zgjasi? -- Tfts /diskuto/ 18 nëntor 2011 14:41 (CET)Reply[përgjigjuni]
Mendoj qe meqe komuniteti po ankohet, dy jave do jene te mjaftueshme per te hapur nje diskutim te ri dhe vote te re. Sportishqiptar 18 nëntor 2011 17:31 (CET)Reply[përgjigjuni]
Nuk ka nevojë të hapet diskutimi i ri. Ka nevojë që diskutimi momental të zgjatet, dhe të njoftohen më shumë përdorues për këtë çështje (me një mesazh neutral në faqet e diskutimit). Por Tfts, të lutem ktheje emrin "Wikipedia" në faqen kryesore, deri sa të merret vendimi valid. --Λeternus 18 nëntor 2011 18:36 (CET)Reply[përgjigjuni]
Dakord me Aeternus, po te kemi diskutim te vertete e jo numerim votash. Sportishqiptar 18 nëntor 2011 19:03 (CET)Reply[përgjigjuni]

Votimi nuk kishte mbaruar, pasi perdorues aktive nuk kishin ende shprehur votimin e tyre. Votimi u hap ne 30 Tetor, dhe per çeshtje te tilla ne kuvend, ne e kemi ne histori len hapur votimet per 1 muaj apo me shume. Pershmb. votimi per Burokrat zgjat 1 muaj, te pakten. Te lutem te rikthej modifikimet, sepse votimi eshte 6 - 6. Prit derisa te deklarohet i mbaruar. —  eagleal  19 nëntor 2011 00:16 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ose po e bej une, mos the marrim penalizim SEO. —  eagleal  19 nëntor 2011 00:18 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pse Redakto

E bere kete editim? Eshte mire te kemi qendren e komunes wikilinked neper kutia apo jo? Megjithate tani per tani bera "vetezhberje" [3], per konsistence, meqe ti s'i do wikilinked. Sportishqiptar 19 nëntor 2011 13:12 (CET)Reply[përgjigjuni]

Dhe, te lutem, mund te aktivizosh email-in? Dua te te shkruaj. Sportishqiptar 19 nëntor 2011 13:19 (CET)Reply[përgjigjuni]
Kete veprim s'e bera kot. Linku "redaktoni kutinë", ka nëvoje per linkun URL dhe linku URL ka nevoje per emrin te sakte dhe emri i sakte nuk eshte [[Komuna Antigonë]] por Komuna Antigonë. Imejli im eshte "t-f-t-s@hotmail.com". -- Tfts /diskuto/ 19 nëntor 2011 14:28 (CET)Reply[përgjigjuni]
S'e kuptoj si eshte e mundur pa wikilink te kete link. Sportishqiptar 20 nëntor 2011 14:07 (CET)Reply[përgjigjuni]

Rregullat Redakto

Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Ju ftoj te merrni pjese.Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:50 (CET)Reply[përgjigjuni]

"perfekt" te "i perkryer" Redakto

Te lutem shihi pak editimet e mia te Wikipedia:Artikuj_perfekte_-_kandidatura e me thuaj nese po bej ndonje gabim. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 21:14 (CET)Reply[përgjigjuni]

Zhvendosa sa munda "perfekt" te "i perkryer" qe shte shqip. Por kategorine s'e leviz dot. Mund te me ndihmosh ta leviz

 • Category:Wikipedia:Artikuj perfekte - kandidatura

ne

 • Category:Wikipedia:Artikuj të përkryer - kandidatura

Faleminderit. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 22:15 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pa gabime editimet, por kategoritë në përgjithësi s'mund lëvizen dot. -- Tfts /diskuto/ 23 nëntor 2011 16:39 (CET)Reply[përgjigjuni]
Por mund të zëvendësohen, e pastaj kategoritë e vjetra të grisen. --Λeternus 23 nëntor 2011 23:28 (CET)Reply[përgjigjuni]
Ok, do krijoj [[Kategoria:Wikipedia:Artikuj të përkryer - kandidatura]] dhe pastaj do propozoj per grisje [[Category:Wikipedia:Artikuj perfekte - kandidatura]] Sportishqiptar 26 nëntor 2011 22:19 (CET)Reply[përgjigjuni]

citate Redakto

Te lutem shkruaj citatet ne wikicitate dhe vendose linkun/stampen ne seksioni lidhje te jashtme te artikullit, flm. —Proud To Be Albanian diskuto°) 25 nëntor 2011 00:05 (CET)Reply[përgjigjuni]

Te lutem ! Redakto

Mi fut pak keto fotografite te Fterra s nuk di ti fushttp://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:261439_187981471257376_100001365746384_437021_3404585_n.jpg

http://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:Fshati_Fterr%C3%AB.jpeg


kurse kete te Varreae Fterres http://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:270192_187981521257371_100001365746384_437023_3143102_n.jpg

Bashkia Ura Vajgurore dhe Ura Vajgurore ? Redakto

A nuk janë një vetëm artikull ?

--AXRL 30 nëntor 2011 19:09 (CET)Reply[përgjigjuni]

Jo. Bashkia e Urës Vagurore mund të përbehet edhe nga disa fshatra të tjera përreth qytetit, nuk përbehet vetëm nga ky qytet. Por ka edhe raste ku Qyteti është në të njejtën kohë krejt bashkia. -- Tëfcí [kontaktohu] 30 nëntor 2011 20:43 (CET)Reply[përgjigjuni]


Belshi (Bashkia e Belshit) edhe Bashkia Belsh Redakto

A janë këta një vetëm artikull ? Faleminderit.

--AXRL 1 dhjetor 2011 21:03 (CET)Reply[përgjigjuni]

Sipas kësaj faqe interneti përbëhet nga qyteti vetë dhe 12 fhsatra të tjerë. -- Tëfcí [kontaktohu] 1 dhjetor 2011 21:09 (CET)Reply[përgjigjuni]

Class:globigri Redakto

Përshëndetje Tëfci, Po punoj për të realizuar një kokë për portalet që kanë lidhje me gjeografinë (për nga struktura diçka e ngjashme me Modèle:Navigation portail) dhe do të doja që të shtoje në MediaWiki:Common.css klasën e mëposhtme.- Euriditi 3 dhjetor 2011 17:23 (CET)Reply[përgjigjuni]

 .globigri {
 background:
   url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/10/Wikipedia-logo-v2-200px-transparent.png")
 }
U bë. Tani don edhe rreh tre minuta sa të shpërndahet në gjithë Uikipedian. -- Tëfcí [kontaktohu] 3 dhjetor 2011 17:30 (CET)Reply[përgjigjuni]
Shumë faleminderit Tëfci. - Euriditi 3 dhjetor 2011 17:33 (CET)Reply[përgjigjuni]

Countet në Shtetet e Bashkuara Redakto

Përshëndetje Tëfcí,

Kam vënë re se gati të gjithë artikujt për qarqet në Shtetet e Bashkuara janë shumë pak informativë. Duhet që së paku në këta artikuj të vendosen të dhëna për vitin e themelimit, popullsinë dhe sipërfaqen. Kam përgatitur një kod të cilin mund ta vendosësh në fund të Infoboks Qarku (ShBA) që bën të mundur interpretimin në tekst të të dhënave të infokutisë (në qoftë se këto të dhëna janë plotësuar). Për të shfaqur tekstin duhet që në parametrat e infokutisë në artikull të vendosësh |autoteksi=po. Kodi është si më poshtë, shiko edhe {{Infoboks Qarku (ShBA)/Livadhi}}. -  Euriditi  10 dhjetor 2011 18:37 (CET)Reply[përgjigjuni]

{{#if:{{{autoteksti|}}}
|{{#switch:{{{autoteksti}}} 
|po = ''''''''{{{COUNTY|{{PAGENAME}}}}}'''''''' është një nga ?? [[[[County]]|qarqet]] në [[[[Shtetet Federale të Amerikës]]|shtetin federal]] {{#if:{{{SHTETI_FEDERAL|}}}|[[[[{{{SHTETI_FEDERAL|??}}}]]]]}} të [[[[Shteteve të Bashkuara të Amerikës]]]]. {{#if:{{{POPULLSIA|}}}|Sipas regjistrimit të vitit 2010 qarku ka një popullsi prej {{{POPULLSIA|??}}} banorësh}} {{#if:{{{SIPËRFAQJA|}}}| dhe sipërfaqe {{{SIPËRFAQJA|??}}} km².}} {{#if:{{{THEMELIMI|}}}| Qarku është themeluar në vitin [[[[{{{THEMELIMI|??}}}]]]].}}
|jo= 
}}}}
Në fakt ide e mirë është, por më hapë punë se do të shtoj të dhëna të veçanta për qarkun. Më hapë punë në kuptimin e organizimit të krijimeve të faqeve, sepse unë në fillim të punës kam parashikuar dy hape: hapi i parë do të ishte vetëm krijimi i faqeve dhe hapi i dytë të shtesës së të dhënave të veçanta (popullsi, sipërfaqe, themelimi, etj). Është shumë e lodhshme krijimi të shumë faqeve me të dhënat shtesë. -- Tëfcí [kontaktohu] 10 dhjetor 2011 19:08 (CET)Reply[përgjigjuni]
OK, vazhdo sipas planit. -  Euriditi  10 dhjetor 2011 19:09 (CET)Reply[përgjigjuni]

Class:Buton Redakto

Përshëndetje Tëfcí,

Nuk e di nese do te pelqente te shtohej nje klase buton në Common.css por mua me duket interesante. Me kete klase mund te rregullonim me mire edhe 7 kutite me sfond blu tek banneri i faqes kryesore (Enciklopedia • Filloni këtu! etj.). Veç kesaj mendoj se lidhja e shfaqur me klasen buton eshtë me atraktive edhe per syrin. Më poshtë është kodi per klasen buton. -  Euriditi  12 dhjetor 2011 17:28 (CET)Reply[përgjigjuni]

.buton {
	background: none repeat scroll 0 0 #5590F2;
	border: 1px solid #608ed6;
	color: #FFFFFF;
	cursor: pointer;
	display: block;
	float: right;
	font-size: 100%;
	font-weight: bold;
	margin: 20px 20px 0px 0px;
	padding: 3px;
	position: relative;
	text-align: center;
	width: 160px;
}
.buton:hover {
	border-color: #2066d6;
	background: #477ACA;
}
.buton:active {
	background-color: #7fb0ff;;
}

Vandalism Redakto

Hello Tëfcí. I just blocked Omer aqifi for vandalism. You may want to review this block, i.e. not necessarily put the delay to infinite (as you want). I just would like to warn you about that. Cordially, -- Quentinv57 12 dhjetor 2011 18:41 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pesë shtyllat Redakto

C'kemi, si ke qene? Te lutem hiqja mbrojtjen kesaj faqeje, qe te filloj ta permiresoj duke i shtuar informacion mbi Pesë shtyllat. Faleminderit! Sportishqiptar 19 Dhjetor 2011 17:08 (CET)

  U bë. -- Tëfcí [kontaktohu] 19 Dhjetor 2011 18:19 (CET)
Faleminderit: I bera redirect te Pese shtyllat, pasi s'ishte gje tjeter vecse nje perkthim i permbledhur i "pese shtyllave". Le t'i mbajme pese shtyllat si pikenisje per formulimin e rregullave. Sportishqiptar 19 Dhjetor 2011 18:40 (CET)

Po te ndjek! Redakto

Po te ndjek qe po e kalon Uruguain ne Uruguaj! nuk jam i sigurte duhet pare se si eshet drejtshkrimi i shqipes por me ngjan sipas shembullit boshnjak. Shqipja pergjithesisht zgjodhi rrugen me i se ndryshe i perplaseish ne rastet psh lagje - lagjia ose gjuq gjyqi ndryshe do te kishte dale gjygji kupton ! me ler pak kohe ta verifikoj me librin e drjtshkrimit! E di qe ka gjuhe qe ekane me y ne fund por ka gjuhe qe e kane kthyer me i !

te fala--Flokarti 21 dhjetor 2011 15:30 (CET)Reply[përgjigjuni]
Unë pash në fjalorin tim dhe është e shkruajtme me "j", dhe më duket që Uruguaj shqiptohet më bukur sa Uruguai. -- Tëfcí [kontaktohu] 21 dhjetor 2011 15:35 (CET)Reply[përgjigjuni]
Sipas fjalorit elektronik shpjegues fjala "Uruguaian" shpjegohet si "Banor vendës i Uruguait ose ai që e ka prejardhjen nga Uruguai". --Olsi (diskuto) 21 dhjetor 2011 16:13 (CET)Reply[përgjigjuni]

Cfare ke o shpirt qe e gris ! Redakto

Lera pra ate kom jong ilin se po e punoj dhe do ta mbaroj une po cfare ti bej internetit qe nuk ma ngref te terin parandaj lera aty per nja ter dite dhe deri atehere te eshte shtuar inati dhe mun ta kontrollosh!

Ore për mendimin tim nuk është kjo metoda për të redaktuar. Redaktoje hap pas hapi, avash avsh ndryshe do të bllokoj. -- Tëfcí [kontaktohu] 21 dhjetor 2011 18:40 (CET)Reply[përgjigjuni]

Wikipediani i Artë Redakto

 
Medalja "Wikipediani i Artë" i jepet përdoruesit Tëfcí për kontributet dhe punën e palodhur në Wikipedian në shqip. Je nga të rrallët persona, që kanë punuar ditë e natë për shtimin e artikujve të Wikipedias dhe arritjen e pikësynimeve të vendosura. Shpresoj të vazhdosh kështu edhe në të ardhmen.

Me respekt dhe mirënjohje të thellë për kontributin tuaj, jam i nderuar t’ua dhuroj juve këtë çmim.  Euriditi 

Të falendëroj shumë për këtë mirënjohje e punës time dhe shpresoj për vazhdim të bashkëpunimit midis nesh dhe të gjithë uikipedianeve. -- Tëfcí [kontaktohu] 22 dhjetor 2011 21:39 (CET)Reply[përgjigjuni]

Bravo! Redakto

Përshëndetje Tëfcí! Ju përgëzoj për punën që bëni për Wikipedian Shqip. Ju keni ndikuar mjafteshëm në rritjen e numrit të zërave (artikujve) dhe për këtë dua t'ju përgëzoj. Kisha vetëm diçka në zërat që keni krijuar apo vazhdoni të krijoni për kantonet zvicerane, kontet amerikane apo organizmat e tjerë rajonal të shumë vendeve Ju nuk krijoni një lidhje edhe me wiki të gjuhëve të tjera dhe me aq sa di robotët nuk arrin ta bëjë këtë gjë pa pasur një "urë lidhës". Doja ta dija nëse mund të gjehet një mënyrë se si mund ta realzonim këtë? Edhe një herë përgëzimet e mia. Miqësisht IH 26 dhjetor 2011 00:34 (CET)Reply[përgjigjuni]

Faleminderit I. Këtë çështjen me lidhjet-ndër-uiki nuk e kam parashikuar. Një mënyrë për t'a zgjedhur problemin është t'i kontaktojm botët dhe t'i pyesim për shtimin e lidhjeve. Unë do përpiqem të pyes disa bote gjermane apo franceze. -- Tëfcí [kontaktohu] 26 dhjetor 2011 15:52 (CET)Reply[përgjigjuni]

Urimet e mia personale per punën gjigande!--Sankt Georg 27 dhjetor 2011 23:08 (CET)Reply[përgjigjuni]

Faleminderit edhe ti Sankt Georg! -- Tëfcí [kontaktohu] 27 dhjetor 2011 23:12 (CET)Reply[përgjigjuni]

Common.js Redakto

Pershendetje Tëfcí,

Po beja disa kontrolle dhe vura re se redaktimi i Common.js ka sjelle mosfunksionim te opsioni [fsheh]/[trego] te NavBox si dhe crregullim ne stampen Coord. Shikoje njehere. -  Euriditi  28 dhjetor 2011 23:00 (CET)Reply[përgjigjuni]

U bë. -- Tëfcí [kontaktohu] 28 dhjetor 2011 23:20 (CET)Reply[përgjigjuni]

#RIDREJTO Biçikletë Redakto

Tungjatjeta. Hi, when I was going to change Biçikletë into Biçikleta (my mistake) I saw you just deleted the redirect I created. Why deleting it instead fixing it? Regards. --87.217.185.107 3 janar 2012 16:29 (CET)Reply[përgjigjuni]

I say this because not having redirects from indeterminate forms to determinate ones is quite detrimental in general for this project. Those redirects are especially important for people coming here from wiktionaries, where the basic dictionary lemmata for Albanese nouns are indefinite forms. If one creates "biçikletë" in, say, en.wiktionary.org and adds a link to sq.wikipedia.org, the link will never arrive to Biçikleta and a substantial part of users will think that the article just does not exist. Regards. --87.217.185.107 3 janar 2012 16:38 (CET)Reply[përgjigjuni]
Hi, that was my mistake now. I was working on sth else and I didn't take really care of it. And please don't be so ignorant ;) its not Albanese but its Albanian. -- Tëfcí [kontaktohu] 3 janar 2012 16:44 (CET)Reply[përgjigjuni]
Ooopsy. I know it is not Albanese but Albanian. It was just another mistake like redirecting Biçikletë to itself instead Biçikleta. If you please undelete it (for history log reasons... after all, you are a sysop here and it would be desirable you knew about such stuff, wouldn't it?), I'll fix it. Falemiderit in advance. Regards. --87.217.185.107 3 janar 2012 16:57 (CET)Reply[përgjigjuni]
No fix on my end needed. Mirupashim --87.217.184.170 5 janar 2012 04:22 (CET) (aka 87.217.185.107)Reply[përgjigjuni]

Titujt me emra në trajtë të shquar Redakto

I nderuar Tëfci,

Sipas Rregullave të Uikipedisë emrat në tituj duhet të jenë në trajtën e shquar. Prandaj unë mendoj që artikujt që ju keni krijuar si Seman (Fier), Drenovë (Mallakastër), Belishovë, Kalenjë, Aranitas, e shumë të tjerë (uroj që të vazhdoni të krijoni sa më shumë) me tituj që kanë emra në trajtën e pashquar, ti korigjoni duke i kthyer në trajtën e shquar.

Me respekt --Lerriklo 5 Janar 2012 22:39 (CEST)

Përshëndetje Lerriklo,
e di që emrat e fshatrave të Shqipërisë i krijova në trajtën e shquar, sepse kam pas ndërmend që kur t'i zhvendosja në trajtë të shquar do t'krijoja automatikisht edhe faqen e ridrejtimit dhe kështu do t'shmang'ja punën për krijimet e faqeve përcjellëse. -- Tëfcí [kontaktohu] 6 janar 2012 14:40 (CET)Reply[përgjigjuni]

Samsung Redakto

te lutem ktheje se po erregulloja une mirpo nuk mun dta ngarkoj te gjithen se ekam linjen e internetit shume te dobet

E ktheva, do te jap nje jave qe ta permiresosh dhe ta kompletosh, ndryshe me vjen keq por do ta gris perseri. -- Tëfcí [kontaktohu] 6 janar 2012 15:26 (CET)Reply[përgjigjuni]

Censusi! Redakto

Titulli Redakto

Meqe nuk dua qe diskutimi te jete ne kuvend sepse personalist do te votoj kunder si edhe Ju,por serisht mendoj se ka nje aresye perse eshte bere! ne se shqiperi do te dilte me diku 3 miljon e siper atehere para deres se europes europa do te thoshte qe per tre miljon e kemi veshtire te ti pranojme pa hyre ne votime ne parlamente! kurse po te jete sjifer me dy ateher do te jete me kollaj per te hyre ne europe! E di qe eshte argument i turpshem po ky eshte realiteti ipolitikes shqiptare!--Flokarti 11 janar 2012 17:44 (CET)Reply[përgjigjuni]

Per nje shqipe me te bukur Redakto

tek

Përshëndetje, Tëfcí/Arkivi!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Tëfcí/Arkivi, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


-- jam i mendimit qe te redaktohet teksti pak wikipedia eshte nje enciklopedi e redaktueshme vullnetarisht( me rrjedhshem shqip eshte ne menyre vullnetare

te fillosh menjehere( ne vend te fjales dierekt) me ndihmesen tende (ne vend te fjales kontribut) botuar apo shpallur ( ne vend te publikuar) Cfare mendon --Flokarti 13 janar 2012 10:56 (CET)Reply[përgjigjuni]

Hapat e pare te Uikipediese sigurisht qe kishin mungesa apo gabime. Per mua mund ti ndrosh.-- Tëf 13 janar 2012 17:42 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ngjarje me pare Redakto

A mund ta ktheni faqen kryesore ashtu sic ka qene? Stampa te tilla si {{11 Janar}}, {{12 Janar}}, {{13 Janar}} ejt. nuk jane krijuar kot besoj. --Olsi (diskuto) 13 janar 2012 21:41 (CET)Reply[përgjigjuni]

Është më mirë të standardizojmë stampat e faqes kryesore dhe t'i përmirësojmë ato që nga baza. -- Tëf 13 janar 2012 21:51 (CET)Reply[përgjigjuni]

Kundër projektligjeve SOPA dhe PIPA Redakto

Përshëndetje Tëfci,

Do të dëshiroja që në formë sensibilizimi të shtohej në Wikipedian shqiptare ky shirit. Të njëjtën gjë kanë bërë shumica e Wikipedive, madje edhe Google ka vendosur diçka në lidhje me këtë në faqen zyrtare (Moto: Tell Congress: Please don't censor the web!). -  Euriditi  18 janar 2012 16:23 (CET)Reply[përgjigjuni]

Nuk e di nëse ke mundësi të shtosh edhe këto në common.js. -  Euriditi  18 janar 2012 17:54 (CET)Reply[përgjigjuni]
// Crudely widen the sitenotice message to 100% page width and hide the dismiss link.
// NB: This one is better left commented out when not specifically needed.
addOnloadHook(function(){
  var siteNoticeText = document.getElementById('mw-dismissable-notice').childNodes[0].childNodes[0].childNodes[0];
  var siteNoticeDismiss = document.getElementById('mw-dismissable-notice').childNodes[0].childNodes[0].childNodes[2];
  siteNoticeDismiss.setAttribute('style', 'display:none;');
  siteNoticeText.setAttribute('width', '100%');
});
A eshte e mundur qe shirit te zgjatet pak si ne Wikipediat e tjera dhe te hiqet opsioni "fshihe"?--Olsi (diskuto) 18 janar 2012 18:40 (CET)Reply[përgjigjuni]
Edhe a mund ta zevendesosh "do te kufizonte" me "do te kufizohet"?--Olsi (diskuto) 18 janar 2012 18:48 (CET)Reply[përgjigjuni]
Mesa pashe e kishe rregulluar perpara se te te shkruaj une. Edhe te lutem a mund ta zevendesosh fjalen "kufizonte" me "kufizohet"?--Olsi (diskuto) 18 janar 2012 19:00 (CET)Reply[përgjigjuni]

Shume faleminderit. Olsi (diskuto) 18 janar 2012 19:01 (CET)Reply[përgjigjuni]

Teksi në parapamje Redakto

Përshëndetje Tëfcí,

Mua do të më pëlqente ideja e shtimit të kodit më poshtë në Coomon.css. Kodi i mëposhtëm vendos në qendër tekstin përshkrues të fotove në parapamje (thumb). Mua më duke se në qendër teksti duket me bukur. Provoje edhe ti dhe ne qofte se është e mundur te hapet nje votim a nuk e di se çfare ku edhe wikipediane te tjere te shprehin mendimin e tyre. -  Euriditi  24 janar 2012 18:01 (CET)Reply[përgjigjuni]

/* Vendos tekstin përshkrues të fotos në qendër */
div.thumb div div.thumbcaption, div.gallerytext { text-align: center; }
Përshëndetje Euriditi, kam dyshim nëse do ta pëlqejnë të gjithë, varet nga gustoja e njerzve. Unë personalisht nuk e pëlqej, përveç tek portretet e personaliteteve, krh. Skënderbeu. Dhe doja të të pyesja: përse nuk propozon veten për kandidim për administrator, je i angazhuar në Uikipedia dhe investon shumë kohë për ta përmirësuar. Kalofsh mirë! -- Tëf 24 janar 2012 19:59 (CET)Reply[përgjigjuni]
OK Tëfci, lëre fare atë punën e tekstit në qendër. Ju me keni propozuar për admin këtu. Ky kantidim kam përshtypjen se ka skaduar ndaj duhet bërë nga e para, apo jo? -  Euriditi  24 janar 2012 20:31 (CET)Reply[përgjigjuni]
Jo, unë do ti shkruaj arsyet dhe më pas mund ta nisim votimin, ska problem. Nëse bëhesh administrator do të kesh shumë avantazhe: Mund ti ndryshosh kodet .css dhe .js, grisesh faqet vetë pa përdorur stampën 'grise', etj. Ndaj të kandidova sepse me krahasimin me një përdorues i thjesht, ti ke vetëm një privilegj: reviewer, për mendimin tim është shumë pak për një përdorues që kontribuon kaq shumë. -- Tëf 24 janar 2012 20:57 (CET)Reply[përgjigjuni]
Shumë faleminderit Tëfcí. -  Euriditi  25 janar 2012 12:59 (CET)Reply[përgjigjuni]

Tirana 9 Redakto

Në faqen http://boardreader.com/thread/Si_shkruhen_numrat_mbi_1000_n_shqip_68c8gXbz5.html unë kam lexuar se : "Në shqip numrat një mijë e lart duhet të shkruhen me pikë. P.sh. 5.600 (Lekë) ose 1.000.000 (njerëz) etj."

A nuk është kjo e vërtetë ? Faleminderit.

--AXRL 24 janar 2012 22:14 (CET)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje Axrl, unë nuk e bëra shkollën në Shqipëri dhe më duket do të pyesim përdoruësitë të rritur dhe të shkolluar në Shqipëri. -- Tëf 25 janar 2012 16:58 (CET)Reply[përgjigjuni]
Ndahen me pike. une e kam bere shkollen ne shqiperi. sepse , pas zero nuk ka vlere ndaj mijshet, qindshet ndahen me pike. --Arensi 25 janar 2012 17:44 (CET)Reply[përgjigjuni]

Përcjellime të prishura Redakto

Përshëndetje Tëfci,

Hidhu një sy këtyre përcjellimeve të prishura. Shumica e tyre mendoj se duhen grisur pasi nuk të lidhin me asnjë artikull. -  Euriditi  3 shkurt 2012 14:37 (CET)Reply[përgjigjuni]

U bë. -- Tëf 3 shkurt 2012 20:47 (CET)Reply[përgjigjuni]

O shoku! Redakto

Mi kthe ato otto motorr dhe bens mercedes 210 se per dy dite i hudh ne toke ei ke te marume ! kendej edhe uji vje me orar jo me interneti i koshies qe me sponsorizon hyrjen ne wikipedia mua!!

Pershendetje shoku, gezohem qe ti ke deshiren te redaktosh, edhe pse redakton ne keto kushte. Por te kopjosh tekstin te huaj dhe ta ngjitesh ketu nuk eshte menyra e mire per redaktimin. Teksti zgjerohet avash avash dhe ne SHQIP!!, ne kete menyre mesohesh ti me mire me uikipedian. -- Tëf 8 shkurt 2012 21:29 (CET)Reply[përgjigjuni]

Zgjidhja e Sëpatës! Redakto

I dashur Tëfci sërish shkove ne zgjidhjen me sopate. ! mendoj se po ta ktheje ate artikullin si quhej "Kontrolli teknik..." mund të ruaj atë gjë që mund të shpetohej!--Flokarti 26 shkurt 2012 21:02 (CET)Reply[përgjigjuni]

Artikulli nuk ishte në SHQIP dhe mendoj që pa atë artikull në atë gjëndje Uikipedia shqipe do të ishtë më mirë sesa me atë artikullin. A të pëlqen ty që tekstet këtu në Uikipadian shqipe të radaktohen sipas sistemit Copy ---> Paste ---> Përkthim PLUS kush thotë që tekstet të huaja janë kaq të shkëlqyera që mund të përdoren në gjuhët e tjera?? -- Tëf 27 shkurt 2012 15:53 (CET)Reply[përgjigjuni]

Një pjesë e tij ishte shqip! Struktura po ashtu! Jo të gjithë mendojnë ashtu si JU! Përkthim nuk do të thotë se iu dha dora e fundit, ndaj dhe wikipedia është e hapur. Dhe së fundimi mendoj se keni reagur shumë më tepër emocinalisht dhe momentalisht! Think big!--Flokarti 28 shkurt 2012 16:44 (CET)Reply[përgjigjuni]

Aleanca KuqeZi Redakto

E ke gabim qe fshin modifikimet sepse ashtu sic e ke lene ti nuk ka kuptim nen-artikulli ANETARET e posht tij te shkruash anetare ka nga te gjitha grupmoshat por te njohur jane keta.... vetem anetare VIP. Duhet rititulluar nen-artikulli ne ANETARE TE NJOHUR sepse nuk ka kuptim sic do ti as ne shqip as ne perpilimin e artikullit qe dikush qe e lexon kur arrin tek pjesa ANETARET mendon se do gjej gjithe antaret nji e nga nji, asnje parti politike se ka kete nen-arttikull sic e ke vene ti, ose vere si te sygjerova une ose vere numrin e sakte e zem jane 150 mije anetare nder ta edhe persona vip .--Arensi 27 shkurt 2012 12:42 (CET)Reply[përgjigjuni]

Mirë kështu? -- Tëf 27 shkurt 2012 15:53 (CET)Reply[përgjigjuni]
Tani po. Shptesoj te arrij 1 miljon sa me shpjejt.--Arensi 27 shkurt 2012 16:49 (CET)Reply[përgjigjuni]
hahha edhe unë. Shpresoj që të jenë edhe më tepër:)) -- Tëf 27 shkurt 2012 16:54 (CET)Reply[përgjigjuni]
Ore kuqezi per te tereeeee hahahaha --Arensi 27 shkurt 2012 19:09 (CET)Reply[përgjigjuni]
hahah tërbohu Arens si në stadium haha -- Tëf 27 shkurt 2012 20:25 (CET)Reply[përgjigjuni]

MediaWiki:Nstab-user Redakto

Pershendetje Tëfcí! Pershtata stampat kryesore ne gjuhen shqipe per te dy gjinite, gjithashtu kerkova ndryshimin e "Përdoruesi" me "Përdoruesja" per gjinine femorore dhe tani ka mbetur vetem nje gje: skeda "Përdoruesi". A mund ta zevendesosh permbajtjen te MediaWiki:Nstab-user me "{{GENDER:{{PAGENAME}}|Përdoruesi|Përdoruesja}}"?--Olsi (diskuto) 29 shkurt 2012 01:36 (CET)Reply[përgjigjuni]

Shqipnia Redakto

Tëfcí, pashë se kishe heqë ndryshimet që i bana n'artikullin mbi Shqipninë. Meqë qëllimi i Wikipedisë asht me qenë përshkruese (deskriptiv) e jo parashkruese (preskriptiv), nuk e kuptoj se ç'të keqe ka nëse n'artikull figurojnë të dy emnat që përdoren për nji vend. E kuptoj se prapë e kishe lanë emnin gegë, por qe i futun në kllapa, pa shkronja të trasha dhe i shkruem gabimisht (Shqipnía, me theks të panevojshëm mbi i-në e fundit). Të fala, --Guraleci (diskutimet) 18 mars 2012 23:59 (CET)Reply[përgjigjuni]

Per aprovim Redakto

Pershendetje, A ke mundesi ta aprovosh versionin e fundit (Latest revision as of 16:19, 13 February 2013) te : http://sq.wikipedia.org/wiki/Peace_TV_Shqip

ose te lejosh qe kjo teme te kete mundesi te aprovohet ne te ardhmen edhe nga perdoruesit e thjeshte, pasi qe ndryshime mund te kete shume shpesh dhe aprovimi per cdo ndryshim po shkakton vonese ne te rejat.

Ju faleminderit per mirekuptim.

Licensat e fotografive- skedarëve Redakto

Përshëndetje Tëfcí, këtë dikutim e kam bërë edhe te adminat tjerë aktiv Euriditi dhe Mikullovci11, prandaj mos e merr personale,


Nuk e di sa e keni vërejtur por gjat ngarkimit të fotove - skedarëve dalin shum pak lloje të licensave që duhet ti zgjedhim, dhe kjo po ndodh këtë kohë të fundit. Nëse keni bërë ju ndonjë ndryshim është mirë që të rikthehet, pasi licensat janë pjesë e rëndësishme gjat ngarkimit të skedarëve. Nëse nuk e keni bërë ju ose adminat e tjerë ndryshimin atëherë të kërkoj zgjidhje tek Eagleal.--Liridon (diskutimet) 27 prill 2012 22:15 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012 Redakto

Pershendetje Tëfcí,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:40 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Kontrollimi i redaktimeve Redakto

Përshëndetje Tëfcí. Vërejta se një test editim i bërë nga 213.163.118.24 në artikullin Bujqësia në Kosovë është aprovuar nga ti. Të lutem që herat e ardhshme të jesh më i kujdesshëm gjatë aprovimit të redaktimeve të përdoruesve të ndryshëm. Faleminderit për mirëkuptim. --Λeternus 27 korrik 2012 13:32 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Ndryshimi i emrit Muhammed në Muhamet Redakto

I nderuar,
mësova që keni ndryshuar emrin e artikullit rreth të dërguarit të muslimanëve profetit Muhammed në artikull me titullin Muhamet dhe kishit kthyer në versionin e përkthyer nga përdoruesi Aeternus.
Më vjen keq që diskutimi ynë po fillon në këtë temë, por siç duket ju nuk jeni njohës i islamit dhe personit rretht të cilit është shkruar artikulli. Unë nuk kam hasur literaturë serioze e cila shfrytëzon emrin e tij në formë të tillë, përveç pseudo patritëve shqiptarë që skan me çtë merren veç tentativës për njollosjes së një pjese të madhe të shqiptarëve (atyre muslimanë) dhe bindjeve të tyre fetare. Veprimi juaj, i zhvendosjes së artikullit, është i pa drejtë dhe thyen drejtë për së drejti shqiprtin e lirë të enciklopedisë e cila thërret për shprehje të lirë, por neutrale.
Për më tepër, unë kam qenë super-aktiv në këtë hapsirë rreth tri vite të plota dhe kam hasur "luftëra" të tilla shpesh herë të cilat nuk kan sjellë asnjëherë dobi. Madje unë kam vepruar në fushat e mia të dashura për tu sjellë lexuesve shqiptarë vlera, qofshin ato të pakta, duke mos u përpjekur të shfrytëzojë hapsirën për interese personale ose për të hapur ideologji ose bindje fetare që për mua janë të dashura.
Në raste të këtilla ndjehem i dëshpëruar nga kontribouesit shqiptarë në këtë hapësirë të cilët nuk bëjnë tjetër veç tentativave për fyerje dhe poshtërim të shqiptarëve që kanë bindje tjera fetare, bindje tjera sociale, përdoruesve që vijnë nga vende tjera, që jetojnë në vende tjera, që kanë edukatë tjetër e të tjera.
Për në fund, unë personalisht kam qenë i sulmuar si nga besimi, poashtu edhe nga vendi që vij, nga vendi që jetoj, nga edukata, e po ashtu edhe nga aktiviteti. Pra, këtu në Wikipedia kam përjetuar gjithçka nga po shqiptarët për të cilët kam dhënë kontributin maksimal bullnetar. Ajo që kam bërë gjatë situtave të tilla të cilat madje kanë zgjatur me muaj, është thënia e së drejtës dhe ruajta e qetësisë. Pra unë u kisha lutur që artikullin të e lini të till siç është, përveç nëse e zhvilloni në dituri të pastër dhe të pa anshme. Ju lutem mos më merrni si kërcënues, por nëse ju vazhdoni të merreni me veprime fyese, sikur veprimi i zhvendosjes së artikullit, atëherë unë do të jem edhe më tej në diskutime, madje edhe në veprime të cilat nuk do të kenë për qëllim asgjë tjetër veç shpërndarjes dhe mbrojtjes së të vërtetës e nga përvoja ime mund tu them që mund të shpien drejt niveleve të larta të udhëheqjes së Wikipedias.
Unë u jam mirënjohës për mirëkuptimin tuaj ndaj shqetësimit tim dhe u faleminderoj për rrespektimin e qëndrimit tim neutral ndaj çështjes.
Me rrespekt Puntori (diskutimet) 27 korrik 2012 23:31 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Email? Redakto

Mund te me dergosh nje email? Dua te flasim. Faleminderit. Pasthirrma (diskutimet) 12 nëntor 2012 21:26 (CET)Reply[përgjigjuni]

Të uroj mirëseardhje në Wikipedia! E-maili im është ky: t-f-t-s@hotmail.com -- Tëf 12 nëntor 2012 22:04 (CET)Reply[përgjigjuni]

Fshatrat Redakto

Fshtrat e Shqiperise i ke shkruar te gjitha me dore? Cfare burimi ke perdorur? Faleminderit Arianiti (diskutimet) 1 dhjetor 2012 18:44 (CET)Reply[përgjigjuni]

Pershendetje Tëfcí,

Po ju drejtohem ju si administrator i Wikipedias, lidhur me disa probleme te identifikuara ne faqen e Edi Rames.

I kam shkruar Lerriklos, i cili eshte shkrues i gjithe informacionit te deritanishem qe permban kjo faqe, por nuk kam marre pergjigje. Gjithashtu, jane shtuar dhe dy fjali, te cilat jane qe te dyja te mbeshtetura nga referenca te forta: top channel dhe OSBE, por nuk jane miratuar ende.

Ju falenderoj shume per kohen,

Toni Art

Problemet jane keto:


Pershendetje Lerriklo,

Desha te te listoj disa probleme me perditesimet qe keni bere tek faqja e Edi Rames:

Aneta Rama (Koleka) motra e Spiro Kolekës një prej bashkëpuntorëve më të ngushtë të diktatorit komunist Enver Hoxha. – nuk eshte e vertete dhe nuk mbeshtetet me asnje burim/citim.

Ai ishte popullor kur u zgjodh për herë të parë si kryetar i Bashkisë së Tiranës por me kalimin e viteve popullariteti i tij ra në mënyrë të theksuar – Mjafton të shohesh të dhënat e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të kuptuar që kjo është e pavërtetë. Në 2003, në zgjedhjen e tij të dytë Edi Rama mori më shumë vota se në 2000, dhe në 2007 mori akoma më shumë vota se në 2003, ndërkohë që diferenca me rivalët erdhi duke u thelluar nga zgjedhjet në zgjedhje.

Edi Rama fajësoi për këto botime ish krytarin e Partisë Socialiste Fatos Nano. – Nuk është e vërtetë dhe e pambështetur me burim/citim. Edi Rama ka akuzuar Sali Berishën për fotot.

Lidhja e tyre mori fund në rrethana jo shumë të qarta që u pasuan nga një gjyq i shëmtuar në fillim të vitit 1991 dhe që është përfolur gjatë – Ku është burimi I iformacionit për “gjyqin e shëmtuar”? Këto janë thjesht akuza që janë bërë nga Partia Demokratike, dhe për hir të saktësisë së faqes kjo duhet vënë në dukje.

Pas një grindjeje të fortë tek restorant Piaca, marrëdhëniet e tyre përfunduan pa vënë kurorë në fund të vitit 2006. – Nuk ka burim/citim. Eshte thjesht një akuzë e bërë nga Partia Demokratike.

Marrëdhëniet e Edi Ramës me Lindita Bashën (Xhillari) kanë filluar në fillim të viteve 2000 kur ajo ishte ende e martuar. – Eshtë e pambështetur me burime/citime dhe për më tepër tendencioze. Vetë Linda Rama në një intervistë në TopStory e ka saktësuar që janë njohur rreth vitit 2005.

Te lutem shikoji pak keto probleme qe kam konstatuar une.

Faleminderit


A mund të grisësh këtë faqen se ishte në vend tjetër? Babagjysh (diskutimet) 25 shkurt 2013 18:15 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare [...] Redakto

Të lutem ndiqe pak debatin tek Kuvendi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 23:57 (CET)Reply[përgjigjuni]

User:Makecat-bot kontrollues? Redakto

Mund te me shpjegosh kete flag si kontrollues per User:makecat-bot të çuditshem? --  eagleal  27 shkurt 2013 22:27 (CET)Reply[përgjigjuni]

Përdoruesi Hatake e pranon dhe vetë që shan të tjerët Redakto

Këtu mund të lexosh provën që vërteton se përdoruesi Hatake e pranon edhe vetë që shan të tjerët:

Versioni i 13 mars 2013 17:45 (redakto) (zhbëje)
Hatake (Diskuto | kontribute) 
(U kthye versioni 1294390 i bërë nga Babagjysh (diskutimet) Sharja asht e imja, s'te perket ty te bash censuruesin ose jo.)
Ndryshimi më pas →

Pa kurfarë turpi ai shkruan tek përmbledhja e redaktimit fjalë ofenduese. Edhe kur të tjerët duan të përmirësojnë ndonjë artikull ai e kthen. Ju lutem të bisedoni dhe me admina të tjerë, që të merren masa parandaluese ndaj veprimeve të tilla ordinere. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 13 mars 2013 20:15 (CET)Reply[përgjigjuni]

Mirëdita Redakto

Ju lutem lexoni komentet e përdoruesit/administratorit 'Planeti' të fundit në faqen e tij diskutimi dhe më thoni nëse jeni dakord me gjykimin e tij. Rezultati i këtij diskutimi mund të jetë shumë i interesant në fund. A jeni dakord me të?

"Rosela Gjylbegu" review Redakto

Përshëndetje Tëfcí!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Meqe nuk e di cili administrator eshte aktiv, per cdo rast u shkrova te gjitheve.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 11:20 (CEST)Reply[përgjigjuni]

 

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 [...] Redakto

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:48 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Njoftim Redakto

Tëfci' i nderuar, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:38 (CET)Reply[përgjigjuni]

Stampa mbi udhëtimin në Dardani Redakto

Më shpjegon dot se përse e ndryshon stampën që kam krijuar unë për përdorim nga Përdoruesit pa arsye? Ke ndonjë arsye të mirëfilltë apo kot për sport?--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 15 prill 2015 22:35 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Flasim këtu -- Franx 15 prill 2015 22:37 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Votime Redakto

Pershendetje Tëfcí! Te Wikipedia:Administruesit jane te hapura dy votime. Do ju lutesha te merrnit pjese ne to. Faleminderit. --Olsi (diskutimet) 27 gusht 2015 17:43 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015 Redakto

Përshëndetje Tëfcí,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencial që shpresojmë ti bashkohen komunitetit. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:05 (CET)Reply[përgjigjuni]

WALUG (votimi për rregulloren) Redakto

Përshëndetje Tëfcí,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:08 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017 Redakto

Përshëndetje,

Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:45 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Stampe Redakto

Tefci, c'mendon per kete editim? --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 01:47 (CET)Reply[përgjigjuni]

Faleminderit për njoftimin. Pasi stampa nuk punonte e as nuk kishte zbatim të gjerë, e grisa. --  // tëfcí // bisedho 25 nëntor 2017 14:58 (CET)Reply[përgjigjuni]

English-speaking Albanian admin needed Redakto

Can an administrator from this project who speaks good English please take a look at the discussion here, and comment on the underlying conversation in Albanian which is the subject of the complaint? Thanks. Beyond My Ken (diskutimet) 9 dhjetor 2017 02:29 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ambasadat Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:16 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Po, dua të vazhdoj të jem ambasador për gjuhët: gjermanisht, anglisht dhe frëngjisht. Gjithë të mirat! --  // tëfcí // bisedho 21 maj 2019 21:26 (CEST)Reply[përgjigjuni]
@Tëfcí, më bëhet qejfi për përgjigjen tënde. Punimet me faqen mbaruan. Të lutem të verifikosh që teksti në gjuhën franceze (shtyp Përpuno burim pasi ka dhe tekst të fshehur në formë komenti) është përkthyer siç duhet. Më pas vendos emrin tënd në tre gjuhët e përmendura duke nënshkruar në to. - Klein Muçi (diskutimet) 27 maj 2019 17:32 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Faleminderit për korrektimet! :) Një vërejtje të fundit: Vë re që firma jote lexon "bisedho" për faqen e bisedimeve. Është qëllimisht e shkruar ashtu? Në shqip, folja do të ishte bisedo, pa H. Ma kapi syri rastësisht e mendova të të pyesja. - Klein Muçi (diskutimet) 27 maj 2019 18:03 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshendetje,

Jam nje anëtarë i ri ne Wiki, dhe mendova te krijoj një artikull të ri, por pasi e krijova atë e mora këtë mesazhin: Ky titull është mbrojtur nga Tëfcí dhe nuk mund të krijohet. Arsyeja e dhënë është Vandalizëm i tepërt. Nëse mendoni se faqja duhet krijuar, ju lutemi, diskutoni te Zyra e Ankesave.

Edhe nuk e kuptoj përse, për shkak se jam duke krijuar artikull për një figurë publike.

Return to the user page of "Tëfcí/Arkivi".