Bablaku

fshat në Kosovë

Bablak është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Bablak
Fshat
Vendndodhja
Bablak is located in Kosova
Bablak
Bablak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 51″ Veri

21° 9′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto