Manastirca

fshat në Kosovë

Manastircë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Manastircë
Fshat
Vendndodhja
Manastircë is located in Kosova
Manastircë
Manastircë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 593 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 29″ Veri

21° 6′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto