Pleshina

fshat të Kosovë

Pleshinë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Pleshinë
Fshat
Vendndodhja
Pleshinë is located in Kosova
Pleshinë
Pleshinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 40″ Veri

21° 6′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto