Muhoci (Ferizaj)

fshat në Kosovë

Muhoc është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Muhoc
Muhos
Fshat
Vendndodhja
Muhoc is located in Kosova
Muhoc
Muhoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 70000
Koordinatat 42° 23′ 40″ Veri

21° 9′ 1″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 2.2 km2 km2
Dendësia 311/km2 banorë/km2

Lidhje të jashtmeRedakto