Sazli është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Sazli
Fshat
Vendndodhja
Sazli is located in Kosova
Sazli
Sazli
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 23″ Veri

21° 11′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto