Zaskok është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ilirias.

Zaskok
Ilirias
Fshat
Vendndodhja
Zaskok is located in Kosova
Zaskok
Zaskok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 52″ Veri

21° 8′ 16″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto