Prelezi i Jerlive

fshat në Kosovë

Prelez i Jerlive është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Prelez.

Prelez
Fshat
Vendndodhja
Prelez is located in Kosova
Prelez
Prelez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 47″ Veri

21° 9′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto