Nekodimi

fshat në Kosovë

Nekodim është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nikadin.

Nekodim
Fshat
Vendndodhja
Nekodim is located in Kosova
Nekodim
Nekodim
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 57″ Veri

21° 10′ 22″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto