Rahovicë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrahisht.

Rahovicë
Rrahisht
Fshat
Vendndodhja
Rahovicë is located in Kosova
Rahovicë
Rahovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 23″ Veri

21° 14′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto