Cërnilla

fshat në Kosovë

Cërnillë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Murakë dhe Rrezar.

Cërnillë
Rrezar
Fshat
Vendndodhja
Cërnillë is located in Kosova
Cërnillë
Cërnillë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 27″ Veri

21° 11′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto