Papaz është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Papaz
Fshat
Vendndodhja
Papaz is located in Kosova
Papaz
Papaz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 13″ Veri

21° 11′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto