Babushi

fshat në Kosovë

Babush është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Babushan.

Babush
Babushan
Fshat
Vendndodhja
Babush is located in Kosova
Babush
Babush
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 55″ Veri

21° 10′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto