Dubravë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Dubravë
Fshat
Vendndodhja
Dubravë is located in Kosova
Dubravë
Dubravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 21″ Veri

21° 8′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto