Varoshi (Ferizaj)

fshat në Kosovë

Varosh është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Varosh
Fshat
Vendndodhja
Varosh is located in Kosova
Varosh
Varosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 32″ Veri

21° 10′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto