Tërni (Ferizaj)

fshat në Kosovë

Tërn është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trim.

Tërn
Trim
Fshat
Vendndodhja
Tërn is located in Kosova
Tërn
Tërn
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 34″ Veri

21° 7′ 46″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto