Softaj është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Softaj
Fshat
Vendndodhja
Softaj is located in Kosova
Softaj
Softaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 35″ Veri

21° 12′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto