Koshare është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Koshare
Fshat
Vendndodhja
Koshare is located in Kosova
Koshare
Koshare
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 18″ Veri

21° 5′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto