Talinoci i Muhaxherve

fshat të Kosovë

Talinoc i Muhaxherve është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Talinos i Muhaxherëve.

Talinoc i Muhaxherve
Talinos i Muhaxherëve
Fshat
Vendndodhja
Talinoc i Muhaxherve is located in Kosova
Talinoc i Muhaxherve
Talinoc i Muhaxherve
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 33″ Veri

21° 10′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto