Ballabani (Prishtinë)

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Ballabani)

Ballaban është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Ballaban
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej167

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 167 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë

Redakto

Burimet

Redakto
  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 23 korrik 2018.

Lidhje të jashtme

Redakto