Nëntë Jugoviqët

fshat në Kosovë

Nëntë Jugoviq është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 qytet është i njohur edhe me emrin Bardhosh. Pas luftes në Kosovë në Nentë Jugoviq ka pasur ardhje të mëdha të popullsisë sidomos nga rajoni i Llapit.

Nëntë Jugoviq
Bardhosh
Qytezë
Vendndodhja
Nëntë Jugoviq is located in Kosova
Nëntë Jugoviq
Nëntë Jugoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 10520
Targa 01
Koordinatat 42° 43′ 18″ Veri

21° 8′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto