Hape menynë kryesore

Udhëheqës të shteteve në vitin 1853

artikull-listë e Wikimedias

AfrikëRedakto

Amerika e JugutRedakto

Amerika e VeriutRedakto

Mariano Arista, Presidenti i Meksikës (1851–1853)

Australia dhe OqeaniaRedakto

AziRedakto

EuropëRedakto

Lindje e Mesme dhe Afrikë verioreRedakto

ReferimetRedakto