Gërlicë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurëz dhe Gurrëzë.

Gërlicë
Gurrëzë
Fshat
Vendndodhja
Gërlicë is located in Kosova
Gërlicë
Gërlicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 27″ Veri

21° 12′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto