Kosina (Ferizaj)

fshat në Kosovë

Kosinë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kodrion dhe Shkodrion.

Kosinë
Shkodrion
Fshat
Vendndodhja
Kosinë is located in Kosova
Kosinë
Kosinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 51″ Veri

21° 7′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto