Mirash është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Mirash
Fshat
Vendndodhja
Mirash is located in Kosova
Mirash
Mirash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 55″ Veri

21° 13′ 27″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto