Bërçeva

fshat në Maqedoni

Bërçevë, (maqedonisht: Брчево/Brčevo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Bërçevë
Брчево
Fshat
Vendndodhja
Bërçevë is located in Maqedonia e Veriut
Bërçevë
Bërçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 921 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 18′ 0″ Veri

20° 40′ 0″ Lindje

Popullsia 9 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Fshati është në fazën e shuarjes dhe sipas vitit 2002 ka vetëm 9 banorë Maqedonas.[1]BurimetRedakto