Bërçevë, (maqedonisht: Брчево/Brčevo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Bërçevë
Брчево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej9


Demografia Redakto

Fshati është në fazën e shuarjes dhe sipas vitit 2002 ka vetëm 9 banorë Maqedonas.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.