Nerez, (maqedonisht: Нерези/Nerezi) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Nerez
Нерези
Fshat
noform
Vendndodhja
Nerez is located in Maqedonia e Veriut
Nerez
Nerez
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 771 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 20′ 23″ Veri

20° 36′ 12″ Lindje

Popullsia 213 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 213 banorë nga të cilët 212 ishin Maqedonas dhe 1 Serb.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto