Drenoku (Strugë)

fshat në Maqedoni

Drenok, (maqedonisht: Дренок/Drenok) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Drenok
Дренок
Fshat
noform
Vendndodhja
Drenok is located in Maqedonia e Veriut
Drenok
Drenok
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1091 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 23′ 29″ Veri

20° 33′ 38″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 2 banorë Maqedonas.[1]Lidhje të jashtmeRedakto