Rodohozhda

fshat në Maqedoni

Rodohozhdë, (maqedonisht: Радожда/Radožda është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Rodohozhdë
Радожда
Fshat
Vendndodhja
Rodohozhdë is located in Maqedonia e Veriut
Rodohozhdë
Rodohozhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 675 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 6′ 14″ Veri

20° 37′ 59″ Lindje

Popullsia 808 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 808 banorë nga të cilët 806 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 11 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto