Rodohozhda

fshat në Maqedoni

Rodohozhdë, (maqedonisht: Радожда/Radožda është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Rodohozhdë
Радожда
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej808


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 808 banorë nga të cilët 806 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 11 tjetër.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto