Drasllavica

fshat në Maqedoni

Drasllavicë, (maqedonisht: Драслајца/Draslajca) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Drasllavicë
Драслајца
Fshat
Vendndodhja
Drasllavicë is located in Maqedonia e Veriut
Drasllavicë
Drasllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 687 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 12′ 56″ Veri

20° 40′ 45″ Lindje

Popullsia 778 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 778 banorë nga të cilët 775 ishin Maqedonas, 1 Rom dhe 2 Serb.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto