Misllodezhda

fshat në Maqedoni

Misllodezhdë, (maqedonisht: Мислодежда/Mislodežda) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Misllodezhdë
Мислодежда
Fshat
Vendndodhja
Misllodezhdë is located in Maqedonia e Veriut
Misllodezhdë
Misllodezhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Misllodezhdas
Lartësia 920-990 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 18′ 00″ Veri

20° 41′ 35″ Lindje

Popullsia 751 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Fshati pati 131 shtëpi 751 banorë në vitin 2002,është i përbërë nga popullsia shqiptare.<ref name="stat">Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)

  1. RIDREJTO Stampa:Mq Stampa:En

Shqiptar 751 100% | Maqedonas 0 0%.

BurimetRedakto