Llakavicë, (maqedonisht: Лакаица/Lakaica) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Llakavicë
Лакаица
Fshat
Vendndodhja
Llakavicë is located in Maqedonia e Veriut
Llakavicë
Llakavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Koordinatat 41° 19′ 30″ Veri

20° 31′ 56″ Lindje


DemografiaRedakto

Fshati është shumë i vogël, i banuar vetëm nga 3 maqedonas sipas vitit 2002 dhe është në fazën e shuarjes.[1]BurimetRedakto