Bezevë, (maqedonisht: Безово/Bezovo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Bezevë
Безово
Fshat
Vendndodhja
Bezevë is located in Maqedonia e Veriut
Bezevë
Bezevë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Koordinatat 41° 19′ 45″ Veri

20° 36′ 06″ Lindje

Popullsia 54 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 53 banorë Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]BurimetRedakto