Llukovë, (maqedonisht: Луково/Lukovo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Llukovë
Луково
Fshat
Vendndodhja
Llukovë is located in Maqedonia e Veriut
Llukovë
Llukovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 20′ 57″ Veri

20° 36′ 16″ Lindje

Popullsia 447 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Fshati është i banuar nga Maqedonasit.[1]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 444 99.3 %
Të tjerë 3 0.7 %BurimetRedakto