Llukovë, (maqedonisht: Луково/Lukovo) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Llukovë
Луково
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej447


Demografia

Redakto

Fshati është i banuar nga Maqedonasit.[1]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 444 99.3 %
Të tjerë 3 0.7 %Burimet

Redakto
  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.