Vishnja (Strugë)

fshat në Maqedoni

Vishnjë, (maqedonisht: Вишни/Višni) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Vishnjë
Вишни
Fshat
noform
Vendndodhja
Vishnjë is located in Maqedonia e Veriut
Vishnjë
Vishnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Strugë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 921 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 11′ 36″ Veri

20° 35′ 56″ Lindje

Popullsia 14 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 14 banorë Maqedonas.[1]BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto