Morunisht, (maqedonisht: Ташмаруништа/Tašmaruništa) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.

Morunisht
Ташмаруништа
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej210


Demografia Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 210 banorë nga të cilët 209 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]Burimet Redakto

  1. ^ Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës) Stampa:Mk Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Lidhje të jashtme Redakto